Na nádvoří Uměleckoprůmyslového muzea v Brně vyrůstá dominanta v podobě mraku

Brno – Konstrukce, která zatím připomíná pouťovou horskou dráhu, vyrůstá na nádvoří Umělecko- průmyslového muzea v Brně. Postupně se změní v levitující konceptuální objekt v podobě mraku či oblaku s plochou 300 m². Autorem díla je architekt Marek Jan Štěpán s kolegy.

Uměleckoprůmyslové muzeum momentálně prochází částečnou rekonstrukcí a obměnou stálé expozice, pro veřejnost je zavřené. Mrak je součástí nové koncepce a stane se dominantou dobře viditelnou při pohledu od hotelu International nebo Besedního domu.

"Termín dokončení je jaro příštího roku, jelikož otevření Uměleckoprůmyslového muzea proběhne v červnu roku 2021," řekla ČTK mluvčí Moravské galerie Daniela Křižanová. Finanční náklady zatím galerie neuvádí.

Mrak je navržený jako pneumatický polštář s vnitřním přetlakem o dvou vrstvách z matné fólie. Uvnitř polštáře bude síť několika tisíc diod, která umožňuje promítání zevnitř. Součástí objektu bude také ozvučení. Podle informací na webu Štěpánova ateliéru může oblak interaktivně zrcadlit dění v budově, pomocí zvuku či světla reagovat na společenskou akci, případně se může stát plochou pro umělecké performance. Zároveň chrání proti dešti.
0 comments
add comment

Related articles