Na místě bývalého sektorového centra v Ústí vznikne sportoviště

Publisher
ČTK
28.09.2011 21:25
Czech Republic

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Na místě nedostavěného obchodně administrativního centra v Ústí nad Labem má vzniknout sportovní areál. Ruinu ve čtvrti Severní Terasa nechalo město za více než 83 milionů korun zbourat. Areál, kde by mohli Ústečané trávit volný čas, má stát asi 57 milionů korun. Na uhrazení nákladů se město pokusí získat dotaci z evropských fondů a Ústeckého kraje. Rozhodli o tom zastupitelé.

    Nedostavěné centrum stálo nedaleko krajské nemocnice přes 20 let. Radnice se s ním dlouhou dobu pokoušela něco udělat, soudila se s investorem, který stavbu získal v 90. letech minulého století a chtěl ji přebudovat. Jeho záměr ale nevyšel. Stavbu rozebírali sběrači kovů, často tam přespávali bezdomovci. Soud skončil v roce 2008.
    V rámci plánu rozvoje města by na místě někdejší obří stavby mohl vzniknout sportovní a volnočasový areál. Kdy se jej Ústečané dočkají, zatím není jasné. Zadlužené město chce, aby 85 procent nákladů hradila Evropská unie. Radnice by tak zaplatila 8,5 milionu korun, z čehož by ještě polovinu mohl zaplatit Ústecký kraj. Na tom, co bude, pokud město peníze nezíská, se zastupitelé nedohodli.
0 comments
add comment

Related articles