Na 11 měsíců zůstane uzavřen výstup z metra Na Knížecí

Publisher
ČTK
02.11.2020 08:10
Praha - Pro cestující v Praze zůstane ode dneška uzavřen výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Důvodem je oprava eskalátorů a vestibulu. Výluka potrvá předběžně asi 11 měsíců. Lidé budou moci vystupovat a nastupovat pouze ve směru ke křižovatce u Anděla. Náklady jsou odhadovány na asi 250 milionů korun. Podnik v minulosti již opravil vestibul a vyměnil eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla a chystá opravy v dalších stanicích.


Ve stanici nahradí staré sovětské tříramenné eskalátory Petrohrad nové schody. Z eskalátorového tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce a vnitřní schodiště a vybetonuje nové. Dělníci odstraní průsaky. Smaltované obkladové plechy budou repasovány a ty, které jsou poškozeny, vyměněny.

Oprava čeká také technické a kabelové prostory, strojovnu, výstupy na ulici a nákladní výtah. Nově vzniknou i nové místnosti jako například rozvodna osvětlení nebo sklad náhradních dílů pro eskalátory. Ve vestibulu podnik vymění podhledy za nové, opraví poškozenou nosnou konstrukci a opraví osvětlení. Opraveny a vyčištěny budou kamenné obklady a dlažba a některé přístřešky výstupů.

DPP plánoval uzavření a rekonstrukci vestibulu Na Knížecí několik let. Původní termín uzavření určený na druhé či třetí čtvrtletí roku 2019 nakonec vedení Prahy v lednu téhož roku odložilo. Po podniku chtělo analýzu, zda je nutné schody opravovat.
0 comments
add comment

Related articles