Modernizace autobusového nádraží v Kladně má být do dvou let

Publisher
ČTK
13.01.2017 09:05
Czech Republic

Kladno

Kladno - Modernizace kladenského autobusového nádraží má být hotová do dvou let. Město dalo do připravovaného letošního rozpočtu náklady na dopracování projektu, což představuje několik milionů korun, a žádá o dotace. ČTK to řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Práce začnou nejdříve na konci letošního roku.

Kladenské autobusové nádraží vzniklo v 70. letech pro potřeby oceláren Poldi v místě bývalého parku. Na dnešní poměry je předimenzované, zastaralé a chybí mu potřebné zázemí.

Město minulý rok vyhodnotilo architektonickou soutěž, ze soutěžních návrhů vychází i připravovaný projekt. Chybět by neměly ani záchytné parkoviště a úschovna pro kola. Protože Kladno na modernizaci chce využít evropské dotace, podmínkou je dokončení prací do konce roku 2018. "Stihnout se to dá," uvedl primátor.

Původně chtělo město modernizaci nádraží koordinovat s opravou ulice Generála Klapálka, kudy vede krajská silnice, ale kvůli dotačním podmínkám práce na nádraží začnou nezávisle na opravě jedné z hlavních centrálních silnic v Kladně plánované v nejbližším roce.
0 comments
add comment

Related articles