Autobusové nádraží v Kladně bude menší a přehlednější

Publisher
ČTK
06.02.2020 08:20
Czech Republic

Kladno

Kladno - Autobusové nádraží v Kladně by mělo být do budoucna menší, modernější a přehlednější. Měly by přibýt i desítky parkovacích míst pro osobní vozy. Město nyní připravuje projektovou dokumentaci. "Nejraději bychom byli, kdyby to dosáhlo takového stadia, že by se letos už mohlo začít," řekl dnes ČTK kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).


Změny mají spočívat například ve zmenšení počtu stanovišť pro autobusy, instalaci informačního systému a úpravě přístupu. "Chceme tam podstatným způsobem omezit plochu pro autobusy," uvedl primátor. Naopak vznikne parkovací plocha pro osobní auta, jež poslouží lidem, kteří si potřebují v centru Kladna něco vyřídit.

Kladenské autobusové nádraží je zastaralé a předimenzované, jeho rekonstrukci plánovalo i minulé vedení Kladna, ale v mnohem větším rozsahu než současné vedení města. Podle odhadů měla stát až kolem 200 milionů korun. Aktuálně připravovaný projekt bude podle vedení města výrazně levnější.

Nové autobusové nástupiště by mělo v budoucnu vzniknout také u kladenského hlavního železničního nádraží, které je mimo centrum města, a také u železniční zastávky Kladno město.
0 comments
add comment

Related articles