Městský architekt v Chrudimi řeší budoucnost letního kina

Publisher
ČTK
04.02.2014 20:25
Czech Republic

Chrudim

Chrudim - Zastáncům zachování letního kina v Chrudimi se nedaří přesvědčit vedení města, že areál má být přebudován podle jejich návrhu. Sdružení MaChr za Chrudim malebnou předložilo nákres, který počítal se snížením počtu sedadel z 1000 na 300 až 350, se zachováním promítací kabiny a betonové promítací stěny s pódiem, za níž by bylo umístěno ohniště. Na zbylé ploše by bylo vyhrazeno několik oblastí pro parkování, ostatní by pokrývala zeleň. Městský architekt i komise stavební a pro rozvoj města ale návrh odmítli.
    "Vzali jsme to na vědomí, ale chceme, aby architekt zpracovatele návrhu nejen informoval, ale aby to s ním projednal a hledali dál řešení. Nemůžeme říct, že jako rada budeme podle té malůvky postupovat, když ji odborníci odmítají," řekl dnes novinářům místostarosta Jan Čechlovský (ODS).
    Městský architekt Marek Janatka i komise ve svém vyjádření kritizovali zvláště podle jejich názoru omezené funkční využití území, které plně nevyužívá potenciál místa. V listopadu byl schválen nový územní plán Chrudimi, který počítá v areálu s kulturními akcemi, zelení i parkovištěm, v textové části se ale mluví o zrušení a asanaci letního kina.
    Sdružení MaChr za Chrudim malebnou v letním kině v minulých letech uspořádalo množství kulturních akcí. Minulý rok přišlo jen na filmová představení 1580 lidí, na další akce asi 5000. "Všechny argumenty pro zrušení letní scény padly. Kino funguje, lidé chodí, dělá se tam divadlo, koncerty a jiné věci," řekl před časem ČTK předseda sdružení Richard Herbst. Ten rovněž shromáždil pod peticí za zachování amfiteátru více než 3000 podpisů. Poukazuje i na vysoké náklady, které by si vyžádala radnicí prosazovaná varianta úprav. Radnice navrhuje mnohem větší počet parkovacích míst, zmenšení hlediště, posun promítačské kabiny a zrušení stálé projekční plochy. Podle dřívějších odhadů by přestavba stála 15 až 25 milionů korun, město chce proto projekt rozdělit do několika etap.
0 comments
add comment

Related articles