Jednání o podobě letního kina v Chrudimi příliš nepokročila

Publisher
ČTK
12.06.2016 18:30
Czech Republic

Chrudim

Václav Škarda

Chrudim - Chrudimi se nedaří postoupit v jednáních o budoucí podobě areálu zrušeného letního kina. Původně zde chtěla radnice vybudovat na úkor části hlediště a promítací kabiny parkoviště, po protestech části veřejnosti od plánu ustoupila. Loni na jaře oznámila, že se záměr vrací na začátek. Nad vzhledem areálu ale nepanuje shoda, řekla ČTK mluvčí města Sylva Drašnarová.


Architekt Václav Škarda pro město zpracoval dva návrhy řešení. Jeden počítá se zachováním stávající rozměrné betonové promítací plochy, druhý s vybudováním nového pevného plátna podle potřeb areálu a provozu. S oběma variantami souhlasil i městský architekt Janatka.

"Uskutečnila se dvě jednání pracovní skupiny a řeší se připomínky k návrhům. Původně se předpokládalo, že v září by mohlo být veřejné projednávání s občany, ale termín zatím není jasný," uvedla Drašnarová. Vizualizace obou návrhů nechce poskytovat s tím, že jsou pracovní.

Richard Herbst ze sdružení MaChr za Chrudim malebnou zpracoval vlastní návrh, na jednáních s ním ale neuspěl. Podle sdružení není z technických důvodů možné posunout promítací kabinu blíže k betonové projekční stěně a uvolnit tak místo pro další případné využití.

Stálou letní scénu za regionálním muzeem město uzavřelo kvůli jejím vysokým provozním nákladům po letní sezoně 2005. V květnu 2007 vedení Chrudimi schválilo záměr revitalizace území až po soutok Chrudimky s náhonem. Studie počítala se snížením počtu sedadel a část plochy za muzeem se měla přeměnit na parkoviště. Po komunálních volbách v říjnu 2010 a změnách na radnici bylo zpracování projektové dokumentace pozastaveno. Od června 2011 má sdružení areál zapůjčený a pořádá v něm filmové projekce a kulturní, společenské a další akce.

Loni v létě se na téma letního kina uskutečnilo plánovací setkání s veřejností a dotazníkový průzkum. Lidé v něm většinou požadovali zachování původní promítací plochy, svažitého terénu hlediště a klidové zóny bez aut. Zároveň jim vadila nedostatečná podpora ze strany města a sešlost areálu.
0 comments
add comment

Related articles