Kutná Hora opět nabídne k prodeji bývalou školu v Malíně

Publisher
ČTK
11.11.2020 08:15
Czech Republic

Kutná Hora


Kutná Hora – Kutná Hora opět nabídne k prodeji bývalou školu v místní části Malín, ale za jiných podmínek než dříve. Radnice už nebude trvat na využití pro sociální účely. Nový majitel navíc získá i přilehlé pozemky. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Starosta Josef Viktora (ANO) uvedl, že se objevili dva vážní zájemci o koupi.


Městu se budovu, pro kterou od roku 2012 nemá využití, dlouhodobě nedařilo prodat. Zájemci se do výběrových řízení nakonec nepřihlásili. Radnice nedávno oznámila, že připraví nové podmínky prodeje. "Je to dlouhodobá anabáze. Už se uskutečnilo minimálně šest oficiálních pokusů o prodej," připomněl Viktora. Podle dřívějších zpráv by v budově mohly vzniknout například byty.

Malínská škola byla uzavřena na podzim 2012 kvůli tomu, že do ní nastoupilo jen 17 dětí a navíc ani jeden prvňák. Radní proto rozhodli o zrušení malotřídky, což v místní části se zhruba 1500 obyvateli vyvolalo vlnu nevole. Radnice podle některých místních školu nechala zchátrat, aby ji nemusela dál provozovat. Občas se v Malíně také hovořilo o možném odtržení od Kutné Hory. Tehdejší vedení města namítalo, že řada rodičů z Malína posílá děti do velkých škol, které mají lepší zázemí.
0 comments
add comment

Related articles