Klášterec má novou lázeňskou zónu a náměstí

Publisher
ČTK
30.08.2006 14:30
Czech Republic

Brno

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) - V Klášterci nad Ohří ukončili investici, která výrazně změnila vzhled města. Výstavba lázeňské zóny a obnova historického centra si vyžádala 140 milionů korun, z toho 118 milionů se radnici podařilo získat z dotací EU a ministerstva pro místní rozvoj. Cílem je získání statutu lázeňského města, řekl dnes novinářům klášterecký starosta Jan Houška.

Projekt rozvoje lázeňské zóny zahrnoval vybudování inženýrských sítí, lázeňského parku s cestami a kolonádou, příjezdovými komunikacemi, výstavbu lázeňského domu s 15 lůžky, stáčírny minerální vody a parkoviště. Na náměstí firmy vyměnily povrch silnice i chodníků, změnil se systém parkování, přibude i renovovaná kašna a nová socha Evropa místního umělce Karla Melouna.
"Původní projekt za 110 milionů korun se nám podařilo rozšířit i o rekonstrukci přístupových komunikací v Chomutovské ulici směrem k zámku, nové veřejné osvětlení a parkoviště s odpočinkovou zónou na náměstí," uvedl Houška.
Klášterec se podle něj chce stát moderním evropským lázeňským městem se špičkovým relaxačním areálem. "Chceme, aby k nám lidé jezdili na dovolenou. Kromě odborné zdravotní péče a procedur jim nabídneme i možnost sportovního vyžití, turistiku v okolí města včetně sítě cyklostezek, v plánu je i úprava lyžařského areálu v nedalekém Měděnci," doplnil starosta.
Městu chybějí ubytovací kapacity, radnice počítá s výstavbou dalších čtyř lázeňských domů s až 300 lůžky. "Vybudováním lázeňské zóny a úpravou historického centra jsme položili základ pro další rozvojové aktivity. Uvítali bychom strategického investora. Pokud se nenajde, šli bychom do toho asi sami," dodal Houška.
Město požádalo o přidělení statutu lázní už dříve, zatím čeká na rozhodnutí státních orgánů. Na první etapu prací vybudování lázeňského centra už čerpalo v minulých letech z fondů EU 18 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles