Dům kultury v Klášterci by se mohl stát pasivním domem

Publisher
ČTK
11.05.2017 15:30
Czech Republic

PragueKlášterec nad Ohří - Klášterec nad Ohří na Chomutovsku plánuje rekonstrukci kulturního domu, která by umožnila jeho proměnu na takzvaný pasivní dům. Rekonstrukce domu a vznik přístavby pro městskou knihovnu by městu pomohly významně snížit náklady na energie. Studii chce město veřejnosti představit v červnu, řekl ČTK starosta Klášterce Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR).


"Kulturní dům je tady více než 50 let a v podstatě do něj nebylo zasahováno. Rozhodli jsme se přepracovat již existující studii a skutečně z něj udělat pasivní dům, tedy enormně šetřit na energiích a rozšířit kulturní dům o knihovnu, díky čemuž by pak kulturní dům žil celý den,"
řekl Drozd.

Budova, kde dnes sídlí městská knihovna, také není v optimálním stavu. Roční náklady na energie v těchto dvou budovách jsou pro město nyní kolem milionu korun. Náklady na rekonstrukci kulturního domu přesněji ukáže až projektová dokumentace, město je ale odhaduje zhruba na 100 milionů korun. "Právě na pasivní domy je ale možné čerpat dotace, což samozřejmě budeme chtít využít," uvedl starosta.

V ideálním případě by mohla být projektová dokumentace dokončena na podzim příštího roku, v roce 2019 by mohla začít rekonstrukce a přístavba. Zrekonstruovaný kulturní dům by se mohl znovu otevřít v roce 2020.
0 comments
add comment

Related articles