Karviná chce vybudovat nové víceúčelové sportoviště za 40 milionů

Publisher
ČTK
09.04.2018 16:35
Czech Republic

Karviná

Karviná - Nový sportovní areál chce ještě letos začít budovat Karviná před objektem Obchodní akademie v městské části Hranice. Jeho výstavba by měla stát podle předpokladů zhruba 40 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.


"V roce 2017 byla zpracována architektonická studie včetně vizualizací na využití stávajícího nevyhovujícího sportoviště v areálu Obchodní akademie. V návaznosti na danou studii se nyní připravuje výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace," upřesnil Hudeček.

Sportoviště umožní několik různorodých aktivit. Jeho součástí bude například malé oplocené fotbalové hřiště, dětské hřiště s herními prvky, dráha pro pumptrack, kterou využívají cyklisté, ale v místě vznikne i hřiště pro street parkour, při němž se přeskakují různé překážky. Zároveň tam bude také inline dráha, která bude lemovat běžecký okruh. V plánu je i vybudování víceúčelové herní plochy.

V areálu bude i sociální zázemí, parkoviště, lavičky a koše. Celé sportoviště bude oploceno. Areál by měl hlídat správce a v nočních hodinách nebude přístupný veřejnosti.
0 comments
add comment

Related articles