Karlovy Vary chystají další část oprav Vřídelní kolonády


Karlovy Vary – Karlovy Vary připravují další část rekonstrukce Vřídelní kolonády. Po opravě havarijních částí budovy a hlavně technologií jímání a zpracování vřídelní vody by se další etapa měla týkat zejména oprav hlavní budovy Vřídelní kolonády. Práce by měly začít už v květnu, řekl ČTK náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS).


"V rámci ukončení první etapy, kterou nazýváme odstranění havarijního stavu, došlo ke konečnému vyúčtování. Stavební práce byly za 22 milionů a práce spojené s krenotechnologií byly za 24 milionů korun. V rámci první etapy došlo k úsporám ze strany Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád ve výši asi 7,5 milionu korun," uvedl Bursík.

Město také dostalo neinvestiční dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 28 milionů korun na opravu Mlýnské kolonády, z níž by část chtělo použít na druhou etapu oprav Vřídelní kolonády. Ta spočívá zejména v odstranění havarijního stavu vřídelní síně. Zároveň je zpracovaná projektová dokumentace na sanaci stropu ve vřídelní hale v místech, kde byla dnes už odstraněná pítka.

"Ta druhá etapa se týká primárně prosklené stěny, podlahy, vnějších a vnitřních stěn, osvětlení prostoru a také výměny osmistěnného jehlanu na vrcholu kolonády. Kromě toho by se také měl odstranit provizorní talíř s výtryskem Vřídla, který je nyní před kolonádou," uvedl Bursík. Na všechno je už zpracovaná projektová dokumentace. Město muselo při přípravě stavby řešit i dodržení autorských práv, protože některé části stavby jsou umělecká díla.

Podle Bursíka se chystá vypsání výběrového řízení na zhotovitele a podle předpokladů by se v polovině května letošního roku mělo začít s pracemi. I nadále bude Vřídelní kolonáda v omezeném provozu, podobně jako je tomu nyní.
7 comments
add comment
Subject
Author
Date
zbourat
Eva Sadílková
12.04.21 04:44
Zbourat
Vojta
12.04.21 10:34
kdo to byl?
Zajíčková Renata
18.04.21 10:54
Otruba
19.04.21 10:44
tož
Luděk
24.05.21 10:13
show all comments

Related articles