Investor začne v Brně stavět 18 domů nové čtvrti u nádraží

Publisher
ČTK
05.06.2020 13:50

Brno - Společnost Karlín development II plánuje v Brně výstavbu prvních 18 domů nové čtvrti, která má vzniknout kolem přesunutého nádraží. Město Brno žádá záruku, že součástí výstavby budou veřejná prostranství se zelení, chodníky, parkováním i systémem nakládání s dešťovou vodu. Má vzniknout i prostor pro mateřskou školu. Rada města o tom informovala v tiskové zprávě.


Nová výstavba je naplánovaná mezi ulicemi Opuštěná a Uhelná. "V budoucnu by zde mělo vyrůst 18 domů, které budou využívány pro různé účely, jako je bydlení, služby, obchody a tak dále. Budovy budou prostorově vytvářet tři městské bloky, každá bude mít dvě podzemní podlaží pro parkování a technické zázemí. Co se týče koncepce územního rozvoje, tak s ní je záměr v souladu," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Střechy všech domů jsou navržené jako ploché se zelení, v podzemí bude více než 900 parkovacích míst, u všech ulic mají být vysázené stromy.

"Ve svém vyjádření požaduje město smluvně zajistit záruku na vybudování veřejných prostranství s chodníky, parkováním a zelení, kanalizace, vodovodu a systému nakládání s dešťovou vodou. V lokalitě také vznikne prostor pro mateřskou školu. Výše jmenované přejde po dokončení stavby do majetku a správy města," uvedl radní pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal.

Pokud developer s městem uzavře smlouvu, která zaručí splnění požadavků města, nebude mít Brno k výstavbě další připomínky.

Jižní centrum nyní tvoří převážně neudržované prostranství ohraničené rušnými silnicemi a železniční tratí. Jeho rozvoj má pokračovat s přesunem brněnského hlavního nádraží do prostoru dnešního dolního nádraží.
0 comments
add comment

Related articles