Hrubá stavba sportovní haly v Hradci Králové bude do zimy

Publisher
ČTK
12.11.2020 14:50
Hradec Králové - Stavba nové sportovní haly v Hradci Králové ve čtvrti Pouchov pokročila a už je vidět její tvar a velikost. Do zimy by měla být hotová hrubá stavba. Stavbaři nyní pracují na opláštění a střeše haly. ČTK to řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Hala má přijít téměř na 50 milionů korun bez DPH, jde v současnosti o jednu z hlavních investic města.


Stavba haly začala v dubnu, ale po měsíci ji zastavila vysoká hladina spodní vody. Po dopracování projektu základů o betonové piloty práce v červenci opět začaly. Termín dokončení se posunul o dva měsíce na podzim 2021. Od opětovného zahájení prací jde stavba podle plánu, zatím bylo prostavěno téměř deset milionů korun, uvedla mluvčí. Po dokončení hrubé stavby začnou dělníci pracovat uvnitř haly na rozvodech, podlahách či omítkách.

Stavbaři z pardubické firmy Stylbau budují halu na místě dřevěné sokolovny, kterou nechalo město loni zbourat. Sokolovna pocházela z poloviny minulého století a již několik desítek let byla v nevyhovujícím stavu.

Nová sportovní hala má rozlohu dvou volejbalových hřišť, projektovaná je pro 45 cvičenců a 60 diváků. Součástí stavby je i parkoviště s 46 místy. Hlavním uživatelem haly by měl být TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který má asi 350 aktivních sportovců.

Hlavní investicí města do sportovních zařízení je výstavba fotbalové arény na místě polorozbořeného všesportovního stadionu. Město na konci října přijalo od stavebních firem přihlášky do soutěže a nyní je hodnotí. Cena fotbalového stadionu by měla být maximálně 605 milionů korun bez DPH.
0 comments
add comment

Related articles