Hradec Králové znovu hledá projektanta pro opravu Adalbertina

Publisher
ČTK
07.03.2018 14:30
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Hradec Králové bude znovu hledat projektanta pro rozsáhlou opravu společenského domu Adalbertinum, který je jedním z hlavním kulturních stánků ve stotisícovém městě. Původní projektant po průzkumu budovy zjistil, že rozsah projekčních prací bude výrazně větší, než předpokládal, a od zakázky odstoupil. ČTK to dnes řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09). Hrubý odhad nákladů opravy se pohybuje okolo 40 až 50 milionů korun.


Projektant vzešlý z výběrového řízení zpracuje dokumentaci pro všechny stupně stavebního řízení. Předpokládaná cena projekčních prací je 700.000 korun bez DPH.

Hradecká radnice plánuje na budově Adalbertina opravit střechu, fasádu, okna a modernizovat vnitřní prostory. Samotná oprava by mohla začít podle Vedlichova odhadu za přibližně dva roky. Město také bude řešit, zda na financování opravy použije vlastní zdroje nebo bude na spolufinancování shánět dotaci.

Budova Adalbertina byla postavena v letech 1895 až 1897 v pseudobarokním a secesním slohu. Nabízí sály, salonky a učebny s kapacitou od deseti do 440 míst, v přízemí je restaurace. V objektu se konají různé kulturní a společenské akce. Každý měsíc v ní také zasedají zastupitelé města.
0 comments
add comment

Related articles