Hradec Králové postaví novou modulární mateřskou školu

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
09.02.2011 21:20
Czech Republic

Hradec Králové

Mateřská škola v Modřicích u Brna (foto: KOMA MODULAR CONSTRUCTION)
Hradec Králové - Město Hradec Králové postaví letos ve čtvrti Kukleny novou mateřskou školu pro 50 dětí. Školka se dvěma třídami by měla pomoci zmírnit současný nedostatek míst. Montovaná budova včetně vybavení, hřiště, dopravního napojení a parkovacích míst přijde na deset milionů korun bez daně z přidané hodnoty, řekl dnes ČTK vedoucí odboru investic magistrátu Valentýn Avramov.
    Město předpokládá, že školku otevře k 1. září. Montáž budovy by měla trvat asi dva měsíce. Primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub) nevyloučil, že podobný model relativně rychlé výstavby školek by město mohlo v budoucnu využít i v jiných královéhradeckých lokalitách.
    Město má v současné době ve školkách asi 2600 míst. Po odchodu dětí do prvních tříd a se započítáním nové školky v Kuklenách by mělo být k 1. září k dispozici přibližně 850 volných míst. Zájem o školky je však výrazně vyšší. Podle vedoucí školského odboru Aleny Synkové se pro příští školní rok čeká asi 1300 přihlášek.
    Mezi přihláškami jsou však také děti, které nesplňují podmínky pro přijetí do školek. Místo nezískají například děti, které nemají trvalé bydliště v Hradci. Školky nepřijmou ani děti nepracujících matek, které jsou na mateřské dovolené s dalším dítětem. Například loni bylo takto nepřijatých dětí 257. Chybějících míst pro děti, které splňují podmínky pro přijetí, je tak kolem 150.
    Nedostatek míst ve školkách řeší i jiná města. Například v Českých Budějovicích chce radnice od září zvýšit kapacitu mateřských škol o 75 míst na 2899. Tři nové třídy za asi 3,5 milionu korun vzniknou rekonstrukcí družiny jedné ze základních škol. Brněnská městská část Královo Pole hodlá letos postavit za 20 milionů korun novou školku pro 100 dětí.
0 comments
add comment

Related articles