Fotbalovou arénu v H. Králové chce projektovat osm subjektů

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
26.08.2015 17:15
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Do soutěže na vypracování projektu nového fotbalového stadionu v Hradci Králové se přihlásilo osm subjektů. Vítěz by měl být znám v září, nyní komise nabídky hodnotí. Hodnotu zakázky město odhaduje na čtyři až pět milionů korun. Vítěz zpracuje kompletní dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení i provedení stavby. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Jindřich Vedlich (TOP 09). Na stávajícím zastaralém stadionu v Malšovicích má zázemí FC Hradec Králové, který letos sestoupil do druhé ligy.
    Současně se soutěží na zpracovatele projektu město v dalším tendru hledá firmu, která zajistí supervizi projekčních prací a služby technického dozoru investora. Město chce mít objednáním supervizora jistotu, že se veřejností ostře sledovaný projekt obejde bez potíží.
    Nová fotbalová aréna by měla mít kapacitu 10.000 diváků. Stavět by se měla po etapách na místě nynějšího stadionu. Odhadované náklady na celý stadion jsou asi 400 milionů korun. Pokud by šlo vše hladce, mohlo by se na novém stadionu hrát v roce 2018, uvedli dříve představitelé města.
    Vítěz pro zpracování dokumentace bude mít jako podklad k dispozici studii proveditelnosti nového stadionu, kterou zpracoval architekt Tomáš Vymetálek, a dokumenty dřívějšího územního rozhodnutí pro stavbu stadionu z roku 2007. Hlavním kritériem soutěže na zpracovatele dokumentace je cena s váhou 70%, zbytek hodnocení bude záviset na nabídnutých termínech zpracování dokumentace.
    Hlavní tíha financování stadionu bude ležet na městě. Původně mělo město stadion hlavně platit z prodeje pozemků pro nákupní centrum firmě ECE za 259 milionů korun. Firma ECE však z projektu odstoupila a město se rozhodlo, že stadion postaví samo.
0 comments
add comment

Related articles