Developeři, architekti a projektanti založili v Olomouci sdružení

Publisher
ČTK
28.05.2020 21:05
Czech Republic

Olomouc

Olomouc – Někteří olomoučtí developeři, investoři, projektanti a architekti spojili své síly a vytvořili sdružení Olomouckých architektů a stavitelů (SOAAS), které chce komunikovat s radnicí při územním plánování a rozvoji regionu. Sdružení má 13 zakládajících členů, mezi kterými je například developer Richard Morávek, spolumajitel firmy TESCO SW Josef Tesařík či ředitel Hanácké realitní kanceláře Petr Korytar.


"Naší ambicí je stát se partnerem městu Olomouc. Nabízíme naše dlouholeté zkušenosti z každodenní praxe při přípravě a realizaci nejrůznějších investičních, stavebních projektů a nejen to. Jsme připraveni poskytovat odborná stanoviska a názory, na které by vedení města mohlo brát zřetel v kontextu například zlepšování procesu územního plánování a obecně rozvoje území," sdělil dnes ČTK předseda správní rady SOASS Pavel Vrba.

Příprava vzniku sdružení začala před rokem a zahájil ji ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar. "Snažil jsem se v první fázi oslovit praktiky, lidi, za nimiž jsou viditelné výsledky jejich práce. Našli jsme množství společných témat," uvedl Kašpar, podle kterého má komora pomáhat podnikatelům.

Sdružení už zprovoznilo web, na kterém prezentuje své aktivity i členy. "Průběžně zde budou publikovány relevantní aktuality, studie, pozvánky na nejrůznější akce, ukázky příkladů dobré praxe ze zahraničí, a to třeba i v otázce symbiózy památkově chráněných území s moderní architekturou," uvedlo sdružení.

Například podnikatel Morávek v Olomouci postupně buduje novou čtvrť Šantovka, jejíž součástí je stejnojmenné nákupní centrum. Postavena má být i kontroverzní výšková budova Šantovka Tower. O její stavbě se v Olomouci léta diskutuje. Nesouhlasí s ní památkáři a někteří odborníci, podle nichž by výšková budova poškodila historické panorama města, jelikož má být postavena v ochranném pásmu památkové rezervace. Investor tvrdí opak.

Soud nedávno přiznal odkladný účinek žaloby vůči územnímu rozhodnutí pro stavbu Šantovky Tower. Nemůže být zatím zahájeno stavební řízení. Soud vyhověl bývalé ombudsmance Anně Šabatové, která podala žalobu na olomoucký magistrát.
21 comments
add comment
Subject
Author
Date
Pozor na to sdružení!
Rostislav Švácha
01.06.20 07:08
Hospodářská komora
Vích
01.06.20 02:43
pozor na brouky !
Aladár Tékéli
01.06.20 03:27
Pozor na to sdružení!!
Rostislav Švácha
02.06.20 04:28
ne, ne, ne pane Švácho,
Tékéli
02.06.20 06:04
show all comments

Related articles