Chrudim znovu projedná financování rekonstrukce sportovní haly

Publisher
ČTK
27.10.2020 19:55

Chrudim - Vedení Chrudimi se znovu pokusí přesvědčit zastupitele, aby souhlasili s první etapou přístavby a rekonstrukce sportovní haly. V září odmítli schválit šest milionů korun na přípravu projektové dokumentace, protože odhadovaná cena za modernizaci se zvýšila z původně zvažovaných 60 milionů na více než dvojnásobek. O věci budou opět jednat 2. listopadu, aby město mělo čas na přípravu žádosti o dotaci na stavbu.


"Svoláváme zastupitelstvo již teď a ne v řádném termínu až v prosinci, protože si nemůžeme dovolit ztratit další měsíc," řekl ČTK starosta František Pilný (ANO).

Chrudim má možnost získat na rekonstrukci haly dotaci 45 milionů korun, náklady musí být minimálně 60 milionů korun. Požádat o ni lze příští rok v říjnu.

Zastupitelé budou projednávat jak peníze na projektování příští rok, tak na vlastní rekonstrukci, která by se uskutečnila v letech 2022 a 2023. Pilný věří, že většinu zastupitelů přesvědčí. Sešel se s lídry všech politických subjektů v zastupitelstvu, podporu čeká od opozičních ODS a KSČM.

Předchozí vedení Chrudimi plánovalo postavit novou halu v lokalitě V Průhonech a poté zrekonstruovat dřívější sokolovnu. Náklady na výstavbu však byly příliš vysoké a dosavadní objekt by nebylo možné kvůli závadám dlouho provozovat. Proto se radnice rozhodla postup otočit.
0 comments
add comment

Related articles