Cheb vykoupí garáže v Koželužské ulici a nabídne parcely pro domy

Publisher
ČTK
16.10.2012 19:50
Czech Republic

Cheb

A69 - architekti

Cheb - Koželužskou ulici v Chebu čeká zásadní proměna. Město chce od majitelů vykoupit garáže a místo nich nabídnout pozemky pro stavbu bytových domů. Souhlas většiny majitelů už město získalo, ostatním nabídne radnice sestěhování do jednoho bloku garáží, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS).
    Záměr na přestavbu celé ulice, která vede podlé toku Ohře a je z ní výhled na chebský hrad, vychází ze studie revitalizace Poohří, kterou zpracoval před lety prestižní ateliér A69 - architekti.
    "Náš majetkoprávní odbor oslovil vlastníky všech 54 garáží s předběžnou nabídkou již letos na jaře. Vrátilo se nám 35 kladných odpovědí. Ostatní pak souhlasí s tím, že se sestěhují do garáží, které jsou nejblíže k Havlíčkově ulici. Díky tomu by se uvolnila ucelená řada garáží v části Koželužské, která je pro realizaci našeho záměru nejpodstatnější," uvedl Linda.
    Město nabízí za jednu garáž 100.000 korun. V případě zájmu může vlastníkům místo peněz poskytnout i některou z garáží či pozemků ve vlastnictví města v jiné části Chebu. Většina pozemků v Koželužské ulici patří městu, na zbylých stojí soukromé garáže. "Jsme přesvědčeni o tom, že nepůjde o ztrátovou investici. Jedná se o velmi atraktivní lokalitu, kde by se pozemky mohly prodávat minimálně za částku 800 korun za metr čtvereční. To by mělo pokrýt náklady na výkup garáží, jejich následnou demolici i přípravu stavebních parcel," dodal Linda.
    V místech, kde by měly nové domy vyrůst, stávaly objekty historických koželužen, z nichž se zachovaly pouze poslední dvě.
0 comments
add comment

Related articles