Brno postaví novou lávku mezi Poříčím a Táborského nábřežím

Publisher
ČTK
17.09.2019 08:35
Czech Republic

Brno

Brno - Brno zbourá lávku přes řeku Svratku mezi ulicemi Poříčí a Táborského nábřeží a vybuduje novou. Součástí prací za šest milionů korun bude úprava křižovatky ulic Poříčí a Rybářská. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).


Stavba nové lávky se uskuteční v souvislosti se zhruba půlmiliardovým projektem na oživení nábřeží řeky Svratky, jehož součástí jsou protipovodňová opatření. "Připravovaná výstavba sedmé a osmé etapy protipovodňových opatření na řece Svratce počítá se stavbou nové lávky, která bude umístěná mírně proti proudu řeky a zvednutá nad hranu nových protipovodňových stěn," uvedl Hladík. Oproti současné lávce se nová lávka posune zhruba o 15 až 20 metrů.

Podle Hladíka bude potřeba vybudovat přechod k lávce. "Abychom to mohli udělat, musí zde být semafor a na druhé straně přechodový prostor pro chodce. Stavba si tak vyžádá rekonstrukci celé křižovatky," řekl Hladík.

Ústí Rybářské ulice se proto rozšíří na tři pruhy. Na východní straně ulice Rybářské vznikne nový chodník a ten současný bude upraven. Křižovatku rozdělí ostrůvek, který umožní pravé i levé odbočení. Přechod pro chodce, který se nachází o 20 metrů dál, se přesune právě k novému rozdělovacímu ostrůvku. Křižovatku zabezpečí semafory. "Na chodnících a přechodech budou bezbariérové úpravy, které umožní bezproblémový pohyb tělesně postiženým nebo rodičům s kočárky," doplnil Hladík.

Celý projekt revitalizace nábřeží Svratky bude stát zhruba půl miliardy korun. Počítá s oživením nábřeží v úseku od koupaliště Riviéra k mostu v Uhelné ulici. Vzniknou protipovodňová opatření, ale také kolonády pro pěší nebo cyklostezky. Podle Hladíka město získalo územní rozhodnutí a do konce roku by mohlo být stavební povolení tak, aby byla počátkem příštího roku vyhlášena soutěž na zhotovitele. Za rok by se tak mohlo na oživení nábřeží začít pracovat. Kromě toho město pracuje na přípravě dalších úseků, a to jak na Svratce, tak na Svitavě.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
soutěž
ježek
18.09.19 01:32
show all comments

Related articles