Brno dá Dětské nemocnici dokumentaci pro stavbu parkovacího domu

Publisher
ČTK
07.09.2020 20:10
Czech Republic

Brno

Černá Pole

foto: Bazi, Wikimedia Commons

Brno – Brno chce Dětské nemocnici darovat dokumentaci pro stavbu parkovacího domu v jejím areálu. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Původně chtělo parkovací dům s 500 místy za 160 milionů stavět město. Podle Hladíka ale nemocnice projevila zájem postavit ho sama. V okolí zařízení je nedostatek parkovacích míst a často vznikají problémy.


O stavbě domu se mluví už několik let. Dokumentace pro územní rozhodnutí stála milion korun, její darování projedná zastupitelstvo města. "Původně jsme se snažili získat od nemocnice pozemek do vlastnictví města nebo právo stavby, abychom konečně mohli s výstavbou začít," uvedl Hladík. Podle něj si však nové vedení Fakultní nemocnice Brno, pod niž Dětská nemocnice spadá, věc rozmyslelo a dům chce postavit samo.

Podle mluvčího Fakultní nemocnice Brno Pavla Žáry zařízení dokumentaci přijme. "Budeme postupovat samostatně, je to nejlepší řešení," uvedl bez podrobností Žára.

Podle Hladíka je důležité, aby byl parkovací dům postavený do jara roku 2022, kdy má v oblasti začít platit rezidentní parkování. V opačném případě by mohly vzniknout problémy a návštěvníci nemocnice by nemuseli mít vůbec kde zaparkovat, poznamenal Hladík. Město původně zamýšlelo, že by v domě bylo místo jak pro návštěvníky nemocnice, tak pro rezidenty. Podle Žáry se vše bude teprve řešit, nicméně parkoviště by mělo sloužit i pro veřejnost.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Státní zakázka
Karel Doležel
12.09.20 09:38
show all comments