Brňané rozhodnou o podobě Dominikánského náměstí

Source
iBrnoNEWS
Publisher
Jan Kratochvíl
14.12.2005 00:30
Dominikánské náměstí se příští rok změní. O tom, jak bude vypadat, rozhodnou sami Brňané. Dvě makety přestavěného Dominikánského náměstí vystaví brněnští radní v Urbancentru na Staré radnici. A Brňané budou v únoru příštího roku hlasovat, který návrh se jim líbí víc. O přízeň Brňanů se utkají návrhy kanceláří ArchDesign a Ateliér Brno, které zvítězily ve výběrovém řízení v  letošním roce uspořádaném magistrátem.

Ať už si Brňané vyberou kterýkoliv návrh, tři věci budou mít na náměstí jisté. Oba projekty s nimi totiž počítají. Jako připomínka studny, která na bývalém Rybném trhu stávala až do roku 1820, vznikne uprostřed náměstí kašna. Architekti obou kanceláří počítají i s tím, že pod terasou kostela svatého Michala otevřou další prostory, kde by mohla vzniknout třeba kavárna s venkovním posezením a menší obchody. Další změnou je, že na náměstí před magistrátem již nebude stát žádné zaparkované auto. V  přiléhající Panenské ulici souběžně s rekonstrukcí náměstí vyroste parkovací dům pro 300 vozů, do nějž se bude vjíždět z ulice Husovy.
Zatímco však architekti Ateliéru Brno sází na historicky daný sklon náměstí, autoři návrhu společnosti ArchDesign prostor ve dvou třetinách předělili širokým schodištěm a spodní část směrem k Veselé vyrovnali.
0 comments
add comment

Related articles