Aukce kasáren v Olomouci opět nemá vítěze, stát bude jednat s univerzitou

Publisher
ČTK
03.11.2021 18:10
Czech Republic

Olomouc

Olomouc – Z druhé elektronické aukce na prodej Hanáckých kasáren v Olomouci nevzešel vítěz. Dražba začala v úterý a skončila dnes, jediný přihlášený zájemce ale neučinil příhoz. ČTK to řekla mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Michaela Tesařová. Druhé kolo dražby bylo vyhlášeno poté, co Univerzita Palackého upustila od záměru koupit tento areál přímo. Stát univerzitu znovu osloví. Hanácká kasárna využívala armáda 170 let, od roku 2013 jsou prázdná a další využití pro státní úředníky by bylo nákladnější než prodej a případná stavba nového administrativního sídla.


Minimální cena Hanáckých kasáren byla i v druhém kole dražby stanovena na 262 milionů korun. "Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Na základě předchozích jednání se ÚZSVM znovu obrátí na Univerzitu Palackého, která již dříve projevila předběžný zájem o přímý nákup tohoto areálu. ÚZSVM na případných dalších jednáních bude opět navrhovat cenu vyhlášenou v druhém kole výběrového řízení," uvedla Tesařová.

Do prvního kola výběrového řízení se na začátku září přihlásil jediný zájemce, příhoz ale tehdy také neučinil. ÚZSVM poté jednal o prodeji kasáren s Univerzitou Palackého, která o rozlehlou nemovitost v centru projevila zájem, avšak její vedení nakonec změnilo názor. O Hanácká kasárna se zajímali zahraniční investoři.

Budova Hanáckých kasáren má kancelářskou plochu přes 2000 m². Původně se uvažovalo, že se tam přestěhují stovky pracovníků státních úřadů, jež nyní sídlí na vícero místech Olomouce. Další využití pro státní úředníky by ale podle ministerstva obrany bylo nákladnější než prodej a případná stavba nového administrativního sídla.

O budovu Hanáckých kasáren projevil v roce 2014 zájem Olomoucký kraj, chtěl tam depozitáře muzea a knihovny, kanceláře pro organizace zajišťující evropské dotace i prodejnu regionálních potravin. Hejtmanství od záměru nakonec upustilo.
0 comments
add comment

Related articles