Stát zahájil druhou aukci na Hanácká kasárna v Olomouci, skončí ve středu

Publisher
ČTK
02.11.2021 17:25
Czech Republic

Olomouc

Olomouc – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes zahájil druhé kolo elektronické aukce na prodej rozlehlého areálu Hanáckých kasáren v histo- rickém centru Olomouce. V zářijové dražbě se je prodat nepodařilo. Minimální cena je 262 milionů korun. Aukce skončí ve středu v 10:00. Dražba mohla být zahájena díky tomu, že nejméně jeden zájemce ve stanoveném termínu složil kauci 27 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Druhé kolo aukce bylo vyhlášeno poté, co Univerzita Palackého upustila od svého záměru o přímý nákup tohoto areálu.


Výsledek aukce bude znám ve středu po 10:00. Aby dražba přinesla vítěze, musí v ní zájemci provést alespoň jeden příhoz, zatím tak nikdo neučinili. "První příhoz musí být nejméně ve výši minimální vyhlašované ceny, tedy 262 milionů korun. Další příhozy musí částku navýšit minimálně o 100.000 korun. Cílem ÚZSVM je pro tento výjimečný areál najít definitivního vlastníka, který by mu vdechl nový život," uvedla Tesařová. Minimální cena Hanáckých kasáren je stejná jako v prvním kole výběrového řízení.

Hanácká kasárna využívala armáda 170 let, od roku 2013 jsou prázdná a další využití pro státní úředníky by podle ministerstva obrany bylo nákladnější než prodej a případná stavba nového administrativního sídla. Do prvního kola výběrového řízení se na začátku září přihlásil jediný zájemce, příhoz ale neučinil. ÚZSVM poté jednal o prodeji kasáren s Univerzitou Palackého, která o rozlehlou nemovitost v centru projevila zájem, avšak její vedení nakonec změnilo názor. O Hanácká kasárna se zajímali také zahraniční investoři.

Budova Hanáckých kasáren má kancelářskou plochu přes 2000 metrů čtverečních. Původně se uvažovalo, že se tam přestěhují stovky pracovníků státních úřadů, jež nyní sídlí na vícero místech Olomouce. Další využití pro státní úředníky by ale podle ministerstva obrany bylo nákladnější než prodej a případná stavba nového administrativního sídla.

O budovu Hanáckých kasáren projevil v roce 2014 zájem Olomoucký kraj, chtěl tam depozitáře muzea a knihovny, kanceláře pro organizace zajišťující evropské dotace i prodejnu regionálních potravin. Hejtmanství od záměru nakonec upustilo.
0 comments
add comment

Related articles