Výstava architekta odpadu Michaela Reynoldse putuje do Pacova

Source
Markéta Pražanová
Publisher
Tisková zpráva
19.06.2012 20:05
Z pražské Galerie Jaroslava Fragnera zamíří výstava SAFE (Sustainable Autonomy for Everyone / Udržitelná samostatnost pro každého) do výstavní síně zámku v Pacově. Průkopník domů z odpadků americký architekt Michael Reynolds představí na desítkách panelů svou dosavadní práci - projekty energeticky soběstačných obydlí realizovaných mimo jiné také z plechovek od piva, PET lahví, starých pneumatik i igelitových tašek.
Výstavu uvedou zakladatelé Občanského sdružení Zeměloď Martin Pruška a Margarita Manev, kteří v květnu letošního roku u Sázavy dokončili za přítomnosti autora Michaela Reynoldse první českou stavbu "zemělodi" (jak jsou jedinečné stavby nazývány).

Místo:
zámek Pacov, okr. Pelhřimov
Termín: 7.7. (vernisáž ve 13 h) - 7.8.2012
Výstava je součástí vícežánrového festivalu Pacovský poledník, který se koná 6. - 7.7.2012.
 
Navštivte nově otevřený pacovský zámek
Barokní zámek, který je nemovitou kulturní památkou, prošel od roku 2007 proměnou. Jižní a západní křídlo bylo upraveno pro potřeby informačního centra, muzea, knihovny pro děti a dospělé, víceúčelového zámeckého sálu, stálé expozice malíře Jana Autengrubera a dalších expozic věnovaných např. historii motocyklového sportu. Stavba pochází z roku z roku 1708, kdy původní zámek postupně proměnili v klášter s kostelem sv. Václava bosí karmelitáni. Plány na další stavební akce navrhl v roce 1739 slavný architekt a stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer. Za Josefa II. byl klášter zrušen (1787) a budova znovu užívána jako zámek. V roce 1947 ho obsadila vojenská posádka, která prostory opustila až v roce 1992. Jižní a západní křídlo bylo slavnostně zpřístupněno veřejnosti v letošním roce. Zámek byl rekonstruován podle návrhu ateliéru Vyšehrad (Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík), orientační systém řešilo Studio Najbrt. Ateliér Vyšehrad přistupoval citlivě ke všem hodnotným částem zámku. Podlahy, schodiště a veškerý mobiliář jsou nové a dělané na míru. Nově řešená je také zámecká zahrada.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles