V centru architektury IPR je výstava 69 stavebních projektů

Publisher
ČTK
06.03.2018 07:20
Praha - Zájemci o rozvoj Prahy si budou moci od úterý v prostorách Institutu plánování a rozvoje (IPR) prohlédnout výstavu Praha zítra?, která představuje 69 projektů. K vidění jsou návrhy dopravních staveb, moderní architektury i veřejných budov. Novinářům to dnes řekli představitelé města a IPR. Výstava se koná v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v sídle IPR v Emauzích. Potrvá do 4. května, je doplněna i o doprovodné programy.


Výstava navazuje na tu podzimní, která představila o šest projektů méně. Ty, které se od podzimu nějak změnily, jsou vystaveny znovu. Nových projektu je 43, řekl ředitel IPR Ondřej Boháč. Institut při výběru oslovil developery, většina jich podle Boháče poskytla všechny informace.

Kromě soukromých projektů výstava také představí důležité veřejné investice jako výstavbu metra D, rekonstrukci Malostranského náměstí, nové vstupy do Výstaviště v Holešovicích nebo rekonstrukce Šlechtovy restaurace.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen vizualizace a přečíst letáky s informacemi o projektech, ale jsou zde vystaveny rovněž modely některých z nich. "Na nich si lidé umí nejlépe představit, jak má to které území vypadat," řekl Boháč. Každý návštěvník si pak může vzít tzv. katalogové listy k projektům. IPR rovněž chystá on-line verzi katalogu všech projektů. Hotova bude v květnu.

IPR je městská příspěvková organizace, která vznikla transformací z Útvaru rozvoje města za vlády bývalého primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09). Roční rozpočet IPR je asi 300 milionů korun. IPR má na starosti územní plánování.
0 comments
add comment