Brno Design Days 2019 - pozvánka na čtvrtý ročník festivalu

Source
Brno Design Days
Publisher
Tisková zpráva
02.10.2019 17:00
Czech Republic

Brno

KOGAA studio

Již čtvrtý ročník festivalu Brno Design Days se uskuteční od 3. do 6. října 2019 v jedné ze zachovaných budov areálu Vlněna. Návštěvníky festival láká na desítky workshopů, přednášky českých i zahraničních designérů, výstavy i módní přehlídky. 
Do Brna se sjedou designéři z Milána i Rotterdamu, nebudou chybět ani česká jména
Brno design days 2019 nabídnou v rámci programu přednášky desítek designérů napříč obory. Do zákulisí úspěšné módní značky nechá nahlédnout Alessandro Biasi z Milána, do tajů materiálového designu Lio de Bruin z Nizozemska a architekturu zastříší Ben de Lange z pekingského studia Superimpose. Chybět nebude ale ani české zastoupení – vystoupí například Tadeáš Podracký, držitel Czech Grand Design Award, nebo Michal Vlček, který navrhuje vozidla pro značky jako jsou McLaren nebo BMW.

Bochnerův palác
Brno Design Days se každoročně konají v dlouhodobě nevyužívaných prostorách. V minulosti to byla ku příkladu pasáž Jalta nebo funkcionalistický hotel Avion. Letos obsadí jednu z posledních původních budov továrního areálu Vlněna, Bochnerův palác. Díky festivalu tak ožije budova, kterou v letech 1864–1867 postavil Josef Arnold a později byla začleněna do továrního areálu Vlněny. “Myšlenka uspořádat dny designu a architektury v prostorách Bochnerova paláce nás ihned nadchla. Brno je kreativní a inovativní místo, jehož součástí je i nově zrekonstruovaný palác a areál Vlněny. O to větší radost máme, že se prostory oživí touto kreativní cestou, která je nám navíc velice blízká,” přibližuje spolupráci s Brno Design Days Jiří Kostečka, Business Developer spol. CTP.

Návštěvníci nezůstanou u teorie
Kromě toho, že festival nabídne řadu instalací, které vznikly přímo pro budovu Bochnerova paláce nebo výstavu vybraných studentských prací, mohou si sami vyzkoušet navrhnout například vlastní udržitelný módní doplněk nebo vytvořit autorský šperk. Workshopy budou probíhat od pátku do neděle a letošní novinkou jsou i workshopy určené dětem.
Během dvou večerů bude k vidění bude i osm kolekcí mladých i zavedených návrhářů. Díky spolupráci s Velvyslanectvím Italské republiky budou moci návštěvníci vidět i kolekci značky A-lab Milano.

O festivalu
Brno, design a čtyři dny nabitého programu od 3. – 6. října 2019. Na Brno Design Days se už počtvrté setkají designéři z celé České republiky i zahraničí, aby sdíleli své nápady i know-how a mohli přiblížit široké veřejnosti design jakožto hnací motor inovací a řady pozitivních změn.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles