Běžně nepřístupný plzeňský Loosův interiér na Klatovské 19 se v sobotu 9. září otevře u příležitosti Evropského dne kulturního dědictví

Source
Plzeň – TURISMUS, p.o.
Publisher
Tisková zpráva
31.08.2017 22:05
Běžně nepřístupný interiér na Klatovské 19 se znovu otevře návštěvníkům, a to v sobotu 9. září. U příležitosti Evropského dne kulturního dědictví se budou zájemci moci zúčastnit komentovaných prohlídek domu Huga Semlera.

Milovníci unikátní projektové a architektonické práce Adolfa Loose se tak mohou po dlouhé době zúčastnit komentovaných prohlídek interiérů v prvním patře domu, jejichž příběh je úzce spjatý s druhou světovou válkou.  Původní majitelé bytu - rodina podnikatele Huga Semlera, byli nuceni před nacisty uprchnout z Čech, během druhé světové války zde také sídlilo německé velitelství wermachtu. Prostory využíval jako pracovnu vojenský velitel města Plzeň Georg von Majewski, který se zde také v květnu 1945, krátce po podepsání kapitulace, zastřelil. Po skončení války až do roku 2002 využívala dům včetně interiéru od Adolfa Loose armáda.
V rámci 30minutové komentované prohlídky se návštěvníci seznámí nejen s tímto příběhem, ale dozví se také řadu zajímavých faktů o původním návrhu interiéru architekta Adolfa Loose.

Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit prostřednictvím webu www.adofloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky.
Prohlídky se konají v časech 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45 a 15:30. Vzhledem k tomu, že interiér doposud nebyl rekonstruován, jsou prohlídky z bezpečnostních důvodů nepřístupné dětem do 12 let.
0 comments
add comment

Related articles