Výsledky architektonické soutěže na halu zveřejní Jihlava v říjnu

Publisher
ČTK
18.09.2019 12:25
Czech Republic

Jihlava

Jihlava - Výsledky architektonické soutěže na novou víceúčelovou halu zveřejní jihlavská radnice zřejmě počátkem října. Halu plánuje postavit místo Horáckého zimního stadionu, jehož zastřešení brzo skončí životnost. Porota v minulém týdnu hodnotila šest architektonických návrhů, oceněny byly tři. Výsledky ještě musí potvrdit rada města, řekl dnes ČTK ČTK architekt a městský radní David Beke (ODS), který má projekt na starosti.


Výsledky soutěže by měli radní projednat příští týden ve čtvrtek. "Poté budou vyrozuměni soutěžící a začne běžet patnáctidenní odvolací lhůta," uvedl Beke. Následně začne jednání s vítězným uchazečem. "Smlouvu bychom chtěli uzavřít co nejdříve, aby bylo možné začít projektovat," řekl. Dodal, že stále platí to, že by stavba měla začít na podzim 2021.

Porota hodnotila návrhy 12. září, jednání trvalo bezmála 12 hodin, uvedl Beke. "Splnilo to moje očekávání v tom, že jsme dostali šest velmi odlišných názorů na řešení jednoho problému," řekl k předloženým návrhům. Další podrobnosti neuvedl.

Horácký zimní stadion, na němž hraje domácí zápasy hokejový klub Dukla, byl slavnostně otevřen v závěru roku 1955. Sportoviště i klub patří městu. Záměr na stavbu multifunkční haly na jeho místě schválili jihlavští zastupitelé loni v prosinci. Jde o stavbu s předpokládanými náklady do 750 milionů korun. Architektonickou soutěž na ni radnice vyhlásila v dubnu.

Podle loňského statického posudku mělo provozování stadionu kvůli dožívajícímu zastřešení skončit do dubna 2020. Počátkem tohoto měsíce radnice informovala o tom, že podle nejnovějšího posouzení statika se na stadionu může hrát hokej až do konce sezony 2021/2022. Užívání sportoviště je ale podmíněné zpřísněným režimem.
0 comments
add comment

Related articles