Mnichovo Hradiště vybralo návrh dostavby školního areálu ve Studentské ul.

Publisher
ČTK
16.05.2023 07:20
Czech Republic

Mnichovo Hradiště


Mnichovo Hradiště – Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku vybralo vítěze užší architektonické soutěže na dostavbu školního areálu základní školy ve Studentské ulici. Nový pavilon, dostavba křídla školy a sportovní hala se budou stavět podle návrhu ateliéru Svobodová Blaha, který uspěl mezi šesti soutěžními návrhy. Město s ním nyní bude jednat o smlouvě na přípravu projektové dokumentace. Na dotaz ČTK to dnes uvedl místostarosta města Jan Mareš (Žijeme pro Hradiště).


Financování staveb s odhadovaným rozpočtem ve výši několika set milionů korun chce město zajistit převážně z dotací. Při výběru zohlednila komise i to, že jednotlivé části se budou stavět postupně. Nejprve chce město dostavět křídlo pro vyšší ročníky a sportovní halu. Dostavba vznikne v jihozápadní části pozemku současného školního areálu.

"Realizací nového křídla vyřešíme kapacitní otázku školy a výstavbou sportovní haly, která bude sloužit jak výuce, tak sportovním klubům a veřejnosti, vznikne důstojný nový prostor určený pro sportování, ale i velké školní společenské akce," uvedl Mareš. Nové křídlo školy má mít 12 tříd, jídelnu a šatny. Součástí prací mají být i úpravy školního areálu a okolních ulic.

Předběžný odhad nákladů je podle Mareše zhruba 600 milionů korun. Na stavbu sportovní haly chce město žádat o příspěvek Národní sportovní agenturu, na školní budovy ministerstvo školství. "Pavilon pro nejnižší třídy se zatím projektovat nebude, ale chtěli jsme, aby vše bylo rozvrženo hmotově," doplnil. Stavět by se podle něj mohlo začít do tří až čtyř let.

Návrhy hodnotila porota složená ze zástupců města a nezávislých architektů. Na druhém místě se podle nich umístil návrh od Chybik+Kristof Associated Architects, na třetím návrh studia ov-architekti. Všechny soutěžní návrhy si budou moct lidé prohlédnout 6. června v Komunitním centru Mírová. Na přípravě podmínek architektonické soutěže spolupracovalo město s Českou komorou architektů a organizací CBArchitektura.
0 comments
add comment

Related articles