Mnichovo Hradiště vyhlásilo užší soutěž na přístavbu ZŠ a sportovní halu

Publisher
ČTK
25.10.2022 18:10
Czech Republic

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště – Mnichovo Hradiště nechá dostavět křídlo základní školy ve Studentské ulici, přibude i pavilon s učebnami pro nejnižší ročníky a nová sportovní hala. Nové křídlo školy má mít 12 tříd, jídelnu a šatny. Stavět by se mělo ve třech etapách. Město minulý týden vyhlásilo užší soutěž na architektonický návrh. Financování staveb s odhadovaným rozpočtem ve výši několika set milionů korun chce Mnichovo Hradiště zajistit převážně z dotací. V tiskové zprávě o tom dnes za město informoval Martin Weiss.


"Realizací nového křídla vyřešíme kapacitní otázku školy a výstavbou sportovní haly, která bude sloužit jak výuce, tak sportovním klubům a veřejnosti, vznikne důstojný nový prostor určený pro sportování i velké školní akce," řekl místostarosta města Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště). Dostavba vznikne v jihozápadní části pozemku současného školního areálu. Součástí prací mají být i úpravy školního areálu.

Začátek a postup výstavby bude podle Weisse záviset na tom, kolik se podaří získat z dotací. "Dotace budou muset tvořit většinu použitých peněz," uvedl. Předběžně bude stát dostavba areálu ve Studentské ulici stovky milionů korun. "Ještě před krizí se na všechny různé zvažované dostavby a rozšiřování školských kapacit v Hradišti počítalo s celkovou investicí ve výši 700 milionů korun. Dnes by to bylo jistě podstatně více," doplnil Weiss. Město kromě Studentské připravuje i stavební úpravy ZŠ Sokolovská.

Porota vybere pro soutěž pouze šest architektů nebo jejich týmů podle portfolií, která mohou podávat do 15. listopadu. Tito architekti pak připraví soutěžní návrhy. "Formát soutěže o návrh jsme zvolili proto, že budeme moci hodnotit různé varianty, a to nejen z pohledu architektonického nebo provozního řešení, ale také dokážeme lépe odhadnout výši investice nebo budoucích provozních nákladů," řekl starosta města Jiří Plíhal. Lidem by mohly být vítězné návrhy představeny příští rok v dubnu.
0 comments
add comment

Related articles