Ješted f kleci 26 - slavnostní vyhlášení

za letní semestr 2020/2021

Source
Ještěd f Kleci
Publisher
Tisková zpráva
07.07.2021 07:45
Czech Republic

Liberec

Jaký byl letní Ještěd f Kleci? Kdo si odnesl sošku?
Jsme na půl cesty ven z doby covidové. Ale ne tak docela, soutěž proběhla opět online.
Studenti nahrávali své semestrální projekty na disk, kde si je následně prohlédla porota.
Díky soutěži na dálku mohli být do poroty osloveni dva členové, kteří by za běžného provozu nemohli dorazit - urbanistka Bára Šafářová, působící na univerzitě ve Washingtonu, a architekt Jan Vranovský, který pracuje v Tokiu. Kromě nich se hodnocení prací ujali umělec Zdeněk Svejkovský a grafický designér Petr Babák.

Program Ještědu f Kleci byl zahájen v úterý 22. června rozhovorem z cyklu Sešlosti, tentokrát  s fuaabsolventkou Jitkou Pucandlovou, architektkou působící v Londýně a iniciátorkou zachování tradice Ještědu f Kleci na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci.
Ve středu 23. června proběhl v parku Frýdlandská koncert kapely Tygroo band. Bylo vidět, jak si studenti po dlouhé době skutečně užili akci podobného rázu.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 25. června v bývalé budově RAF v Liberci. Touto akcí byl objekt, který před nedávnou dobou získalo do svého majetku město Liberec, uveden alespoň symbolicky zpět k životu. Vyhlášení soutěže bylo promítnuto na plátně, hudební program zajistili dj’s Olga Zhaldak a Kletis.
Porota ocenila projekt Tomáše Volejníka zabývající se komunitními vnitrobloky, který vznikl na Erasmu v belgickém Gentu. Nominováni za architekturu byli: Max Mohl za rekonstrukci kulturního centra v Kostelci nad Orlicí a Daniela Kvapilová za galerii současného umění pro Brtnici. V kategorii umění získali nominaci: Vítězslav Plavec za bakalářskou práci “Euklidova zahrada”, Anna Böhmová za projekt “Vlnění” a Jan Nyč za instalaci “Transformace Adaptace”.
Celé vyhlášení je ve formě videa ke shlédnutí na facebookových stránkách Ještědu f Kleci, jednotlivé projekty si můžete prohlédnout na webu.
Gratulujeme vítězi a nominovaným!
Děkujeme všem, kteří dorazili!
0 comments
add comment

Related articles