Ještěd f kleci 15 - slavnostní vyhlášení

za zimní semestr 2015/2016

Source
x-fatul
Publisher
Tisková zpráva
21.02.2016 15:15
Již tradičně se na závěr zimního semestru sešla na půdě liberecké fakulty architektury skupina porotců, aby ohodnotila práce studentů za uplynulý půlrok. Letošní Ještěd f kleci byl již patnáctý v řadě a organizátoři se při této příležitosti rozhodli pozvat i porotce ze zahraničí. Z Německa dorazil architekt Mirko Baum, z polské Wroclawi Roman Rutkowski, dále pak architekti Nicol Gale a Elan Fessler a v roli porotce se na svou alma mater vrátil výtvarník Richard Loskot. V průběhu dne hodnotili práce oborů architektura a urbanismus a environmentální design. čekání na večerní slavnostní vyhlášení bylo možné si zkrátit výstavou všech vítězných projektů, které dosud Ještěda f kleci získaly. Role moderátora večera se ujala jedna ze zakladatelek soutěže Jitka Pucandlová.
Porota se po náročném výběru shodla na sedmi nominacích a třech oceněných. První místo a s ním i putovní soška Ještěda f kleci patří Jiřímu Gulbisovi za jeho diplomovou práci Kulturní náměstí Úštěk, druhé místo získal Patrik Kovaľ za Kláštor v Zdislave a třetí místo obsadil Vojtěch Stoklasa s návrhem Vize Zálabí. Mezi nominovanými byly projekty Oxygen Home Krakow Barbory Slavíčkové, Rašelinové lázně Jizerka Libora Šenekela, tři projekty On the Edge od Samuela Nekoly, Michaely Kohoutkové a Jany Šmejkalové, Hvězdárna na Jizerce Daniely Míkové, ženská věznice Velké Přílepy Martina Málka, dále pak Úštěcké svahy jižní Martina Holby a projekt Hrádek nad Nisou Jiřího Valenty, Anny Cisarikové a Světlany Devyatkiny. Vedle porotců hodnotila práce v průběhu večera i veřejnost. Nejvíce zelených lístečků a tedy i první místo získal ateliér Jana Stolína PROSTOR S.
Soutěž Ještěd f kleci proběhla pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a za finanční podpory společností Schüco, BAUplus a Graphisoft Archicad. Věcné ceny věnovaly společnosti Mamacoffee, Papelote a Master&Master.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles