Byt číslo 5, Praha-Dejvice

Byt číslo 5, Praha-Dejvice
Coauthor: Lukáš Juřina
Completion:2020


Rekonstrukce přízemního bytu s naprosto klasickou dispozicí, to bylo zadání od klienta, a vzhledem k tomu že jsme již před několika lety jednu společnou rekonstrukci dělali, nechal nám tentokrát zcela volnou ruku. Byt byl ve velmi špatném technickém stavu, ale vzhledem k tomu že původní majitelé v bytě nechali i původní kousky nábytku, nechali jsme se právě tímto inspirovat.
Z hlediska rekonstrukce bylo vše provedeno znova, podlahy, stropy, štuky, fazety, podlahy, topení, repase původních oken i repliky původních dveří, včetně skleněné výplně, která byla navržena dle původního fragmentu skla. Vše, co jsme do bytu vnášeli nově, bylo navrženo jako zcela moderní a soudobé prvky – kuchyň, vestavný nábytek, prvky a povrchy koupelny. Mezičlánkem mezi těmito dvěma póly jsou původní dva kusy nábytku, které jsme nechali zrenovovat.
Volba barevnosti a materiálů byla zvolena záměrně kontrastní, tedy dubové parkety v kontrastu s betonovou deskou stolu, jemné bíle štuky a rozety které vyniknou právě u černé kuchyně.
Právě detail a působení jednotlivých materiálů vytváří jemnou harmonii a to i když většina nových prvků jsou z materiálů chladných jako je beton a černý lak. Je to právě spolupůsobením s původním historickým rámcem celé rekonstrukce.
read more
0 comments
add comment

more buildings from DMAE Architects