Vzdušný cirkus

Circo aéreo

Vzdušný cirkus
Adresa: Calle Marqués de San Nicolás, Logroño, Španělsko
Investor:Concentrico festival
Realizace:2020
Zastavěná plocha:200 m2


V ateliéru KOGAA se věnujeme projektům s pozitivními účinky na uživatele, životní prostředí a okolní komunitu. Naší profesní odpovědností, jako architektů, je brát ohled na všechny aspekty zastavěného prostředí. Zkoumáním městských problémů souvisejících se změnou klimatu aktivizujeme veřejné prostory a proměňujeme je na vzdělávací, interaktivní a vědomostní katalyzátory.
Circo aéreo je putovní instalace, která zkoumá nedostatečně využitý potenciál prázdných městských prostorů a jejich často neadekvátní a nevhodné zástupné funkce, jako jsou například parkoviště.
Objekt znovu aktivuje tato nedostatečně využívaná místa tím, že poskytuje jeviště pro pořádání události a místo pro setkání nebo odpočinek. Čtyři metry vysoký nafukovací objekt slouží jako projekční plátno, v noci jako světelný zdroj a během horkých dnů poskytuje stínění.
Objekt ve tvaru prstence je také vizuální připomínkou problému produkce CO2 v našich městech, protože vizualizuje množství 1 tuny ve tvaru nafouknutého balónu, čímž zvyšuje povědomí o životním prostředí ve veřejné sféře a dává občanům příležitost přemýšlet o jejich současném způsobu života.
Nafukovací konstrukce je recyklována z předchozího využití ve městě Brně a jsme rádi, že můžeme materiál znovu použít s mírně změněnou a vylepšenou funkcí. Věříme, že v současnosti je nezbytné pokoušet se spotřebovávat méně a prednostně přestavovat již stávající věci.
Spodní část Circo aéreo slouží jako konstrukce vynášející horní nafukovací kruh, ale také k posezení v kruhovém amfiteátru při pořádání různých akcí. Snížením vstupní výšky pod nafukovací konstrukcí pouze na 1,5 metru se musí návštěvníci sklonit, aby se dostali dovnitř instalace. Jakmile se ocitnete uvnitř, můžete zažít obklopení čistým tvarem a nekonečnost bílého kruhu.
Nově vytvořený zásah navíc přináší pocit péče a sounáležitosti s místem. Doufejme, že tím přispěje k častějšímu uklízení a posílení pocitu bezpečí v této lokalitě.
KOGAA
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
díky za vzpomínku
Vojtěch Jemelka
11.06.21 06:41
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od KOGAA studio