Autor: B.I.G.
Investor:Město Praha
Soutěž:2022
Projekt:2023


zpět na článek
11 komentářů
Filharmonie
Vladimír Sitta
| 01.02.24 09:48
Landscape treatment looks desperate add on and in the presented form it is a visual as well verbal gobbledygook.
gobbledygook
civetta
| 01.02.24 10:43
Připomnělo mi to jeden příběh Rychlých šípů, končící ústy krásné poštmistrové "tak to řekni hezky česky DOPORUČENĚ" - v našem případě mr*ka (stejně jako všechny poslední soutěže IPRu)
Re: Filharmonie
Zdeněk Skála
| 02.02.24 11:23
Nevím jaký má smysl postavit na Vltavské westernový velkostatek…nicméně i stokrát přežvýkaný modernismus může někomu evokovat progres. Good looks!
Kdo, komu ?
Dr. Luscuniol
| 05.02.24 07:49
Pokazde, kdyz hledim pres Vltavu na to Zitkovo dilo se mi namane "Narod sobe".
Zde hledice se mi nenamane nic.
tomas
Tomáš
| 06.02.24 12:36
Tady se zase sešli odborníci :D máte smůlu, postaví se to, hurá!
Taky mě překvapil ten negativismus...
šakal
| 06.02.24 03:09
O to víc, že i pan doktor si k té skepsi přisadil. Já vím, on je z "klubu náročného diváka"! Ale přeci jen...
Teda... nééé, že bych z toho návrhu byl tak úplně nakřivo! Ale i tak je nad úrovní toho, čeho bylo možno se nadít. (Nechám na každém, jestli z toho dovodí radostnou zvěst pro dané dílo, nebo prohloubí svou nevíru v současnou architekturu.)
Co jste čekali? Vážně! Odpovězte si co nejpoctivěji: co jste, pro Boha, čekali?! Zmačkanou plechovku Franka Gehryho? Koncentrovanou nudu Stevena Holla? Calatravovy vějíře? (Jako by nám nestačil Patrik Kotas!) Kosmický bitevník od Morphosis? Manickou ataku uprchlou z uzavřeného pavilonu MVRDV? Nějakou vylomeninu „jako že od Zahy“? (To je ta světová dekonstruktivistka, co post mortem zkazila centrum Prahy na Florenci.)
Když nechám stranou, že tihle výtečníci se do soutěže nepřihlásili, tak je dost pravděpodobné, že byste od nich dostali přesně to, co čekáte, a nikoliv to, co by místu prospělo. Já nikde nevidím žádného Zítka nebo Wrighta, kterému bych řekl: „Tak nám to, pane, postavte!“ Naopak – příklady ukazují, že nepříliš dobrý barák dostanete jak ze soutěže (Janáčkova filharmonie Ostrava), tak při zadání z volné ruky (Zlatý anděl na Smíchově).
Prostě, ve snech to mohlo dopadnout lépe, ale v reálu spíš o hodně hůř. (Podívejte se na zbytek „startovního pole“ k téhle soutěži.)
Ekonomie, ekologie a sociální pohled
Vích
| 06.02.24 05:31
A "odborníci" volají sláva a hurá a nekritická média freneticky tleskají...
Rozumím potřebě většího sálu pro 1800 diváků, ale jinak tento obří Palác kultury II není dobře už od zadání. Přivede ke krachu Palác kultury na Pankráci a dva menší sály filharmonie pro 700 a 500 diváků budou nepříjemnou konkurencí pro Obecní dům a Rudolfinum. Svou plochou a objemem a rozsahem úprav okolí nebude za 13 miliard, jak se uvádí, ale spíš za 25-30 miliard v dnešních cenách. Nemám z toho vůbec dobrý pocit a to nemluvím o množství skla, oceli a betonu a nedostatku opravdu parkových zelených ploch, ne vegetace v květináčích, jejíž vliv na klima je bohužel minimální. Jedním slovem - neudržitelné. Podrobněji https://blog.aktualne.cz/blogy/tomas-vich.php?itemid=43082
Re : negativismus
Zdeněk Skála
| 07.02.24 08:53
Já ty negativní tendence současné architektury vidím v celkové neschopnosti či dokonce ignoranci účinku a dopadu klimatických krizí, a z toho plynoucí zodpovědnosti architektů. Další kapitola je estetická recyklace …atd. Kapacita sálu prapodivně vykalkulovaná???Odkud kam?
realita
Jan Dušek
| 07.02.24 06:51
Kolik dluhů má náš stát? Kolik dluhů má město Praha?
Kdo to zaplatí?
Opravdu potřebujeme tuto megalomanskou nevzhlednou stavbu?
O klubech
Dr. Luscuniol
| 08.02.24 11:21
Jediny klub, ke kteremu se hlasim (celozivotne

jediny klub, ke kteremu se hlasim (celozivotne) je Sparta (asi proto, ze tatinek byl Slavista. jako je i muj nejstarsi syn). To pro poradek.
Jinak ale je tezko miti hlavu plnou optimisnu. Mohlo byti mnohem hure. jak vidno z ostatnich navrhu. ale to nestaci. Vyhodit tisic milionu korun jen za pripravu dosvedcuje, ze zamer samotny je megalomanie - dati Praze dalsi "lidojem" (k tomu na Pankraci jiz 40 let zivoricimu). Nejhorsi je ale umisteni tohoto zameru, ktere bylo vybrano ciste jen pro zhodnoceni soukromych pozemku v miste. Tezko pak je byti predem natesen.

'
dotaz
Dušek
| 09.02.24 10:55
Kdo bude investorem onoho filharmonického veledíla?
Prosím o informaci.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od B.I.G.