Galeries Lafayette Champs-Èlysèes

Galeries Lafayette Champs-Èlysèes
Spolupráce:Karim Muallem, Gabrielle Nadeau, Xavier Delanoue, Francesca Portesine, Pauline Lavie-Luong
Adresa: 60 Av. des Champs-Élysées, Paříž, Francie
Realizace:2019
Užitná plocha:6800 m2


Pařížský bulvár Champs-Èlysèes: pupek módního světa, bojiště nespokojené levice a cílová páska Tour de France. Každý se tu snaží předvést v nejlepším světlem. Aby si prodejci získali přízeň vašich kreditních karet, pověřují návrhy svých obchodů věhlasné architekty. Na konci letošního března si na bulváru udělala zářez dánská hvězda Bjarke Ingels, když otevřela další pobočku obchodního řetězce Galeries Lafayette (první obchod se na ulici Rue La Fayette v Paříži otevřel v roce 1893).
Prodejna se nachází v honosném art-decovém interiéru bývalé banky ze 30. let minulého století. Původní kamenné obklady podlah, stěn i sloupů doplňují nové šperky ze skla a oceli. Již příchod do obchodu světelným tunelem (autoři nazývají “obráceným baldachýnem“) vás teleportuje do světa haute couture. Rázem se ocitnete uprostřed rozlehlé hexagonální dvorany, kolem níž jsou uspořádány expozice jednotlivých módních značek. Ingelsův ateliér se volbou blyštivých materiálů snaží nejen podpořit exkluzivitu nabízeného zboží, ale především přiblížit duchu původní art-decové bankovní haly se šesticí mramorových sloupů obehnaných zlatým prstencem z regálů.
B.I.G. na třech podlažích vytvořil “obchodní laboratoř“, kde je pozornost věnována každé značce, čímž vznikla pestrá prodejní plocha nabízející od sortiment od tenisek po drahé šperky. Kromě B.I.G. se na interiérech podílely další významné osobnosti: kavárnu Citron navrhl místní módní návrhář Simon Porte Jacquemus.
Galeries Lafayette na bulváru Champs-Èlysèes nenabízí jen módu, ale v suterénu můžete ochutnat potraviny, které jsou v regálech kolem mohutných stolů rozmístěny podle jednotlivých chutí.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od B.I.G.