Biosféra ve Stromovém hotelu

Biosféra ve Stromovém hotelu
Spolupráce:Geoffrey Eberle, Angel Barreno Gutiérrez, Francisco Abajo Duran, Eszter Olah, Ragna Nordstrom, Pawel Marjanski
Adresa: Edeforsvägen 2A, Harads, Švédsko
Investor:Treehotel
Realizace:2022
Užitná plocha:34 m2


Severní Švédsko je proslulé přírodními krásami, rozlehlými lesy a jedinečnou biosférou. Silné klimatické kontrasty během ročních období si také vyžádaly velmi odolnou architektonickou typologii, která využívá místní materiály - dřevo a kámen. Treehotel ve švédském Laponsku je známý svou pestrou škálou chatek, přičemž každá z nich má svou osobitou identitu, která odlišně reaguje na lesní prostředí.
V úzké spolupráci s Treehotel a švédským ornitologem Ulfem Öhmanem jsme vytvořili nový hotelový pokoj s názvem Biosféra složený ze 350 ptačích budek. Zážitkové bydlení od BIG zavěšené mezi korunami borovic je již osmým pokojem v hotelovém areálu. Návrh současně vylepšuje místní biosféru.
Cílem návrhu hotelového pokoje v korunách stromů s fasádou z ptačích hnízd je zastavit snižující se ptačí populaci ve švédských lesích a naopak posílit přírodní prostředí.
Do biosféry se vstupuje po visutém mostě, který vede z terénu až k vrcholkům stromů. Interiér hotelového pokoje o rozloze 34 m² tvoří tmavé interiéry z přírodních materiálů inspirovaných okolní krajinou, které dále posilují výhled návštěvníků a soustředění na přírodní krásy v okolí.
Jednoduchý interiér je pragmaticky zařízený. Šachovnicový koncept otevírání interiéru umožňuje na relativně malé ploše řadu prostorových zážitků. Návštěvníci mají rovněž přístup na střešní terasu - v blízkosti korun stromů -, odkud se nabízí 360º výhled do lesa. Tím, že se jednotlivé velikosti ptačích hnízd mění a rozšiřují směrem ven, a to na základě druhu a četnosti ptáků v oblasti, je možné do interiéru dostat světlo a zároveň zachovat výhled.
Obalením hotelového pokoje ekologickým prostředím mohou hosté zažít ptačí život z bezprostřední blízkosti. Obklopeni ptačím zpěvem - za trojitou prosklenou fasádou - získají hosté intimní a působivý zážitek.
BIG
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
vida
Bohdan
19.07.22 03:51
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od B.I.G.