Rodinný dům u České Skalice

Rodinný dům u České Skalice
Interiér:Martina Rosová
Adresa: Náchodsko, Česká republika
Projekt:2013
Realizace:2014-15
Užitná plocha:272 m2
Zastavěná plocha:318 m2
Plocha pozemku:6346 m2


Pozemek s výhledem na přehradu Rozkoš se nachází na vrcholu mírného kopce na okraji České Skalice. Přáním klienta bylo vytvořit přízemní rodinný dům s dostatkem úložných prostor, zejména pro sportovní vybavení, využít výhledů, které pozemek nabízí a navrhnout fasády, které dlouhodobě odolají prašnosti okolních polí.
Zásadním rozhodnutím bylo oddělení přístřešku pro dva automobily a skladu sportovního vybavení a zahradní techniky od domu. To nám umožnilo zvolit pro každá z objektů odpovídající stavební technologii i design.
Rodinný dům je jednopodlažní nepodsklepený s plochou střechou. Skládá se ze dvou hmot s plochými střechami, které se liší svojí výškou. Ve zvýšené hmotě je navržena vstupní hala a obytný prostor, v nižší hmotě je zádveří se šatnou, ateliér, technická místnost, tři ložnice, šatna a koupelna rodičů a dětská koupelna.
Architektonické řešení je založeno na členění hmoty, použití velkých oken bez parapetu, které nabízí výhled na přehradu Rozkoš a ukončení domu výraznou markýzou. Fasády jsou sjednoceny obkladem z lícových pásků a doplněny oplechováním markýzy a ostění otvorů.
Objekt skladu a krytého stání je jako protiváha k hlavnímu objektu navržen v dřevěném obkladu.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
úložné prostory
Jan Gregar
18.11.16 07:54
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT