Klubovna oddílu běžeckého lyžování

Klubovna oddílu běžeckého lyžování
Spolupráce:Ing. Petr Košťál, Ing. Hynek Stiehl, Ing. Vít Zinga, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Ing. Jan Pěnčík, Ing. Pavel Rus
Adresa: Běžecký lyžařský areál Paradráha, Trutnov, Česká republika
Projekt:2014
Realizace:2018-19
Užitná plocha:420 m2
Zastavěná plocha:499 m2


Klubovna pro oddíl běžeckého lyžování se nachází na mýtině na vrcholu kopce Chmelnice v nadmořské výšce 506,700 m n. m, kde se kříží několik běžeckých tratí. V bezprostřední blízkosti se nachází i venkovní posilovna. Nahrazuje dva menší objekty, které již nedostačovaly svému účelu.
Klubovna je navržena jako celodřevěný dvoupodlažní objekt s dvojicí pultových střech. Objekt je navržen souběžně se západní hranicí pozemku (hranicí lesa) a otvírá se k východu – směrem k běžeckému oválu a otevřené sportovní ploše, na které se umísťuje start a cíl závodů. Východní fasáda ustupuje za krytou venkovní plochu, která částečně slouží jako mazací boxy a částečně jako divácká terasa.
V přízemí objektu jsou navrženy šatny, umývárny a společenská místnost. Ve druhém podlaží jsou umístěny dvě klubovny. Součástí objektu je i garáž pro dvě rolby a skútr krytá hlavní hmotou.
120 mm silné CLT panely jsou v interiéru opatřeny pouze olejovým nátěrem a definují tak charakter jednotlivých místností. Na vnější straně jsou panely zatepleny 150 mm minerální izolace a obloženy modřínovým dřevem. Protože objekt bude využíván celoročně, je vybaven tepelným čerpadlem a krbovými kamny.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT