Dřevěný dům

Dřevěný dům
Interiéry:Ing. arch. Martina Rosová
Spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus,
T - FESTING s.r.o. Trutnov
Návrh zahrady: New Visit s.r.o
Projekt:2015-18
Realizace:2018-19
Užitná plocha:213 m2
Zastavěná plocha:202 m2


Rodinný dům se nachází v nejvýše položené části Červeného Kopce v Trutnově. Skládá se ze dvou částí, které spolu tvoří tvar písmene L. Rodinný dům má jedno nadzemní a jedno podzemní podlaží a sedlovou střechu orientovanou souběžně s komunikací. Podzemní podlaží není od komunikace vidět. Nad terén vystupuje její severovýchodní část a je ta opatřena betonovou omítkou. Nadzemní část domu je navržena jako dřevostavba z masivního dřeva. Kolmo k této hmotě přiléhá objekt skladu a zastřešených stání, který má plochou střechu a je opláštěný fasádními deskami v antracitové barvě.
Pěší přístup k domu je zastřešený a je součástí objektu parkovacích stání, které na něj navazují. V západní části domu je umístěn obytný prostor, ve východní části je hlavní ložnice s šatnou, koupelnou a prádelnou. S ohledem na soukromí rodičů a dospělých dětí je apartmán dětí umístěn v dolním podlaží.
Dřevěná část domu je roubená ze systému KONTIO Smart Log. Nesedavé lepené trámy tloušťky 275 mm tvořící obvodové zdivo jsou zakončeny nárožím Neo Corner.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
paráda
Ondřej Vlk
10.12.21 02:17
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT