Rodinný dům u České Skalice

Rodinný dům u České Skalice
Interiér:Martina Rosová
Address: Náchodsko, Czech Republic
Project:2013
Completion:2014-15
Area:272 m2
Built Up Area:318 m2
Site Area:6346 m2


Pozemek s výhledem na přehradu Rozkoš se nachází na vrcholu mírného kopce na okraji České Skalice. Přáním klienta bylo vytvořit přízemní rodinný dům s dostatkem úložných prostor, zejména pro sportovní vybavení, využít výhledů, které pozemek nabízí a navrhnout fasády, které dlouhodobě odolají prašnosti okolních polí.
Zásadním rozhodnutím bylo oddělení přístřešku pro dva automobily a skladu sportovního vybavení a zahradní techniky od domu. To nám umožnilo zvolit pro každá z objektů odpovídající stavební technologii i design.
Rodinný dům je jednopodlažní nepodsklepený s plochou střechou. Skládá se ze dvou hmot s plochými střechami, které se liší svojí výškou. Ve zvýšené hmotě je navržena vstupní hala a obytný prostor, v nižší hmotě je zádveří se šatnou, ateliér, technická místnost, tři ložnice, šatna a koupelna rodičů a dětská koupelna.
Architektonické řešení je založeno na členění hmoty, použití velkých oken bez parapetu, které nabízí výhled na přehradu Rozkoš a ukončení domu výraznou markýzou. Fasády jsou sjednoceny obkladem z lícových pásků a doplněny oplechováním markýzy a ostění otvorů.
Objekt skladu a krytého stání je jako protiváha k hlavnímu objektu navržen v dřevěném obkladu.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
úložné prostory
Jan Gregar
18.11.16 07:54
show all comments

more buildings from ROSA – ARCHITEKT