Rodinný dům Troubsko 01

Rodinný dům Troubsko 01
Adresa: Ostopovická 738/20, Troubsko, Česká republika
Projekt:2010-11
Realizace:2012-18
Užitná plocha:292 m2
Zastavěná plocha:198 m2
Plocha pozemku:1014 m2


Dodavatel: BELETA (fasáda)
Spolupráce: Jiří Janoušek a Tomáš Zelinka / KAJAK (ASŘ); Pavel Hladík a Ivo Lukačovič / Hladík a Chalivopulos (stavebně konstrukční řešení); Jitka Špondrová (PBŘ); Martin Řezníček a Kateřina Kalodová / Trasko (ZTI, ÚT); Pavel Dočekal / KOMP (elektro - silnoproud); Milan Zezula (doprava); Milan Vyskočil / Ateh (osvětlení); Vladimír Šoukal (rozpočet); Mirka Svorová a Jakub Finger / PARTERO (krajinná architektura)
Dům jako trychtýř, který se otvírá směrem ke sluníčku.
Obec Troubsko se zhruba 2 000 obyvateli se nachází 8 km západně od Brna. Novostavba rodinného domu je umístěna na rovinatém pozemku sousedícím s hlavní silnicí procházející obcí. Lichoběžníková forma domu je reakcí na tvar a situaci pozemku a uplatňuje se nejen v půdoryse, ale také v řezech. Pultová střecha v kombinaci s lichoběžníkovým půdorysem vytváří zdání dvojitého spádu, stoupá směrem od severovýchodu k jihozápadu, stejně tak narůstá vnitřní prostor domu — od jednopodlažního k dvoupodlažnímu. Kompaktní hmota z lícových cihel je na severu proříznuta závětřím a na jihu krytou pobytovou terasou.
První nadzemní podlaží je koncipováno jako společenská zóna domu. Směrem do ulice jsou kromě vstupu a garáže orientovány také kuchyňský kout a místnosti zázemí, prostor dále pokračuje do obývacího pokoje a jídelny, mezi které je vklíněna krytá salla terrena s přímým vstupem na zahradu. V přízemí se dále nachází oddělená pracovna. Druhé nadzemní podlaží slouží jako klidová zóna s ložnicemi. Dům je částečně podsklepený.
knesl kynčl architekti
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od knesl kynčl architekti