Rekonstrukce činžovního domu

Rekonstrukce činžovního domu
Adresa: U Třetí baterie 19, Střešovice, Praha, Česká republika
Realizace:2019-23
Užitná plocha:312 m2
Zastavěná plocha:113 m2
Plocha pozemku:667 m2


Spolupráce: Aleš Herold
Činžovní dvojdomy v zahradě patří na střešovických Bateriích mezi typické stavby. Při přestavbě tak měli autoři před sebou úkol, obléci polovinu domu do nového kabátu tak, aby byl stále fungovala silueta dvojdomu. Přirozeným požadavkem bylo navýšení bytových jednotek zobytněním podkroví i suterénu. Suterén se díky vyhloubení terénu na jižní otevřel do zahrady a proměnil se v komfortní byt s terasou. V podkroví stačilo doplnit střešními okny a obnovit původní vikýř.
Použité materiály i pozice oken vycházejí z původního stavu domu, ale díky snížení parapetů a doplnění viditelných předokenních žaluzií, získal dům svěží vzhled. K tomu přispěl i světlý odstín jemnozrnné omítky v zrnitosti přírodního štuku. Vše doplňují soudobé zámečnické výrobky v elegantní černé barvě.
Původně byla u domu přisazená garáže. Ta se odstranila a nová garáž pro čtyři vozidla přibyla na opačný konec zahrady. Garáži dominuje i z pohledu z bytů střecha s intenzivní zelení a s moderním sousoším. Surové stěny z neomítnutých betonových tvárnic garáže splývají s obnovenou zahradou.
Stempel Tesař architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Stempel & Tesař architekti