Kanceláře HILTI

Business technology park, THE PARK

Kanceláře HILTI
Adresa: V Parku 2316/12, Chodov, Praha, Česká republika
Investor:HILTI ČR, spol. s r.o.
Realizace:10.2019 - 1.2020
Užitná plocha:404 m2


Zadáním projektu bylo vytvoření nového kancelářského prostoru pro zaměstnance společnosti HILTI ve vymezené části 1.NP stávajícího kancelářského objektu 06 v areálu THE PARK.
Architektonické řešení
Navrhované prostory jsou určeny zejména ke kancelářské práci. Jsou zde umístěna samotná pracovní místa a několik různých prostorů pro spolupráci. Pracovní místa jsou navržená v halové („open-space“) kanceláři, která je doplněna o uzavřený prostor kuchyňky a jednací místnosti. Prostor halové kanceláře je členěn do menších pracovních skupin – týmů, o velikosti 6 - 15 osob, které jsou vzájemně odděleny nábytkem.
Open-space kancelář je vybavena telefonními budkami („Phone booths“) – tj. malými prostory pro vyřizování telefonních hovorů, které by mohly být rušivé pro okolí. Budky jsou navrženy ve velikosti pro 2 osoby, které lze též využívat jako běžné zasedací místnosti.
Materiály použité v interiéru odrážejí technické zaměření firmy HILTI a vytváří lehce průmyslový design. Odpovídají tomu odkryté betonové stropy s viditelnými instalacemi v některých místnostech, neošetřené dřevo použité na obklady, MDF desky probarvené ve hmotě a překližky bez další povrchové úpravy a také pozinkované plechy použité na atypický nábytek.

Dispoziční řešení
Hlavní vstup do kanceláří je přes recepci budovy a zimní zahradu. Ze zimní zahrady se vstupuje přímo do open-space kanceláře. Vstupní prostor se sezením je od zbytku kanceláře oddělen jenom vizuálně nábytkovou stěnou. V místě vstupního prostoru navazuje na open-space kancelář samostatná místnost kuchyňky, která je od něj oddělena prosklenou stěnou. Přes kuchyňku je pak přístupná jednací místnost, oddělená od kuchyňky také prosklenou stěnou. Pracovní místa v hromadné kanceláři jsou navržena u fasády, uvnitř dispozice se pak nachází průchozí koridor. Výjimku tvoří pracovní místa, která neslouží pro trvalou práci. Na koridor navazuje samostatní místnost skladu s prostorem pro kopírky, serverovna a stávající bezbariérová toaleta.
Toalety nejsou součástí řešeného prostoru, zaměstnanci budou využívat toalety náležící k společnému vybavení budovy, které jsou přístupné z prostoru recepce.
S.H.S architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od S.H.S architekti s.r.o.