Horský dům v Peci pod Sněžkou

Horský dům v Peci pod Sněžkou
Interiéry:Martina Rosová
Spolupráce: Ing. Milan Jansa, Ing. Hynek Stiehl, Ing. Dita Bedrníková, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Ing. Jan Pěnčík, Ing. Pavel Rus
Adresa: Velká Pláň, Pec pod Sněžkou, Česká republika
Projekt:2015-16
Realizace:2016-18
Užitná plocha:255 m2
Zastavěná plocha:240 m2
Plocha pozemku:4594 m2


Moderní horský dům je navržený na místě původní chaty U Modřínu v horní části Velké Pláně v Peci pod Sněžkou. Dům s pultovou střechou má obdélníkový půdorys orientovaný po vrstevnici. Horní patro, které výrazně předstupuje před podzemní podlaží, je prolomeno lodžií, která prochází přes celou jižní a západní fasádu. Uspořádání domu umožňuje, aby všechny obytné místnosti byly orientované k jihu a měly výhled.
Fasády jsou navrženy z materiálů, které dobře odolávají povětrnostním vlivům. Podzemní podlaží je obloženo přírodním kamenem. Nadzemní podlaží je obloženo plechovým šindelem šedé barvy, který je v lodžii doplněn dřevěným obkladem z modřínu.
V podzemním podlaží je umístěn vstup do objektu s navazující lyžárnou, pokoj pro hosty, sauna a technické prostory. Byt je umístěn v nadzemním podlaží. Skládá se z obytného prostoru s navazující uzavíratelnou terasou, dvou dětských pokojů a apartmánu rodičů.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT