Horský dům v Peci pod Sněžkou

Horský dům v Peci pod Sněžkou
Interiéry:Martina Rosová
Spolupráce: Ing. Milan Jansa, Ing. Hynek Stiehl, Ing. Dita Bedrníková, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Ing. Jan Pěnčík, Ing. Pavel Rus
Address: Velká Pláň, Pec pod Sněžkou, Czech Republic
Project:2015-16
Completion:2016-18
Area:255 m2
Built Up Area:240 m2
Site Area:4594 m2


Moderní horský dům je navržený na místě původní chaty U Modřínu v horní části Velké Pláně v Peci pod Sněžkou. Dům s pultovou střechou má obdélníkový půdorys orientovaný po vrstevnici. Horní patro, které výrazně předstupuje před podzemní podlaží, je prolomeno lodžií, která prochází přes celou jižní a západní fasádu. Uspořádání domu umožňuje, aby všechny obytné místnosti byly orientované k jihu a měly výhled.
Fasády jsou navrženy z materiálů, které dobře odolávají povětrnostním vlivům. Podzemní podlaží je obloženo přírodním kamenem. Nadzemní podlaží je obloženo plechovým šindelem šedé barvy, který je v lodžii doplněn dřevěným obkladem z modřínu.
V podzemním podlaží je umístěn vstup do objektu s navazující lyžárnou, pokoj pro hosty, sauna a technické prostory. Byt je umístěn v nadzemním podlaží. Skládá se z obytného prostoru s navazující uzavíratelnou terasou, dvou dětských pokojů a apartmánu rodičů.
0 comments
add comment

more buildings from ROSA – ARCHITEKT