Komerční objekt, Laas, Itálie

Individuální ztvárnění pohledové betonové fasády

Vložil
Tisková zpráva
15.03.2018 17:30
RECKLI GmbH


Výrobce kyselého zelí Herbert Lechner AG z italského Laase spolu s architektonickou kanceláří Marx / Ladurner z Jižního Tyrolska rozhodli pro individuální ztvárnění fasády nového komerčního objektu.


Stavba se vyznačuje individualitou a efektivním využitím energie díky použitým materiálům: betonu, dřevu a sklu. Dřevěná fasáda je použita na západní straně budovy a pohledová betonová fasáda na její jížní straně. Architektka Elke Ladurner navrhla individuální ztvárnění fasády korespondující s charakterem budovy. Tímto vznikla struktura hlávky kyselého zelí na pohledové stěně.


Společnost RECKLI použila CAD soubor pro vytvoření modelu pomocí CNC frézy. Následně byla vyrobena elastická polyuretanová matrice, která byla použita při výrobě prefabrikovaných prvků velikosti 3,30 x 7,86 m. Základní tepelná izolace je umístěna na vnitřní stěně venkovní termo betonové stěny. Dohromady bylo na fasádu instalováno 197 termo betonových prvků.

Matrice společnosti RECKLI pomohly zrealizovat kreativní architektonické ztvárnění individuální pohledové struktury na fasádu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články