Beton v hlavní roli

V Londýně vznikla kancelářská budova s nejvyššími požadavky na betonový design

Vložil
Tisková zpráva
27.04.2018 13:00
RECKLI GmbH

Komplex "White Collar Factory" se skládá ze šesti budov na Old Street Yard a patřičně na sebe upoutává pozornost. Stavební technologie spojuje a kombinuje vliv z minulosti s novými technikami, a tím je výjimečnou dominantou města. Kancelářská budova o rozloze 22.000 m² disponuje přes 16 patry velkým pokojovým prostorem a 15 metry tartanové dráhy, která rovněž nabízí bar na střeše budovy s kulatým výhledem na Londýn.

foto: Rob Parrish

"Klienti chtěli symbol města," říká architekt Steve Taylor z londýnské kanceláře AHMM. Projektant se zaměřil na kancelářské plochy, které dávají do popředí člověka v pracovním procesu a zárověň zvýrazňují stavební princip 20. století.

Developer Derwent London spolu s architektem z architektonické kanceláře AHMM a inženýrské firmy AKT II společně s Arupem několik let pracovali na studiu historických pracovních hal tak, aby je naprosto ideálně převedly do moderny. Tým identifikoval pět základních principů: vysoké stropy, podlahy, jednoduché fasády, betonové struktury a smart technologie.

Za 1 milion liber vytvořil projekční tým prototyp, který byl testován několik měsíců. Tento test byl důležitý především kvůli důležitému detailu pasivního chlazení s pomocí concrete core cooling systems.

System Concrete Core Cooling je pouze jedním příkladem, jak beton stojí v popředí celého projektu. Beton nevytváří pouze strukturu, ale určuje okolí komplexu a jedinečnost architektonického díla.
Projekční tým sledoval desingový koncept, kdy je beton integrován do všech úrovní a tvoří harmonický celek. Zvolená RECKLI struktura dřeva, která byla použiva vně i uvnitř budovy, dodává celé stavbě jedinečný vzhled.

Budova White Collar Factory se svým charakterem odlišuje od ostatních budov, přesto spoluvytváří dojem tepla a přívětivou atmosféru. Jednoduchost stavby je výsledkem mnohoměsíčního plánování, procesů a testů. K docílení optimální barvy a složení betonu byla vyrobena a představena celá řada testovacích panelů.
Společnost RECKLI byla oslovna pro vytvoření individuální strukury dřeva, struktura byla navrhnuta společně s architektem. Konzultace a shoda všech v týmu vedla k vytvoření tohoto jedinečného projektu.

Architekt Taylor, je nadšený z výsledku: "Pro nás je projekt White Collar Factory dalším stupněm propojení betonu jako hotového produktu se strukturou."
0 komentářů
přidat komentář

Související články